календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Тиждень молодіжної книги. День другий

23.04.2014

Другий день Тижня молодіжної книги у Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. Лавреньова припав на свято – Всесвітній день книги й авторського права, який, власне, і дав колись поштовх для проведення Тижня.

Щоб у незвичайний спосіб відзначити цей день, Юлія Коваль, завідувач сектору соціокультурної діяльності, член молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, запропонувала провести віртуальний флешмоб «Кобзар єднає Україну!». До акції долучилися учні херсонської школи № 54 і члени молодіжної секції Української бібліотечної асоціації, що проживають у різних куточках України.

На зв’язок з Херсоном вийшла Лариса Лаптєва – завідувач бібліотеки с. Грем'яче Острозького району Рівненської області, Ірина Білокур – бібліограф відділу документів іноземними мовами Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського, Михайло Скобилко – бібліотекар-бібліограф відділу комплектування і організації фондів та каталогів Львівської обласної бібліотеки для дітей.

Учасники флешмобу зібралися, аби вшанувати Тараса Шевченка і нагадати українцям – у нас є велика книга, яка через століття несе потужний меседж патріотизму і єдності.  Школярі і молоді бібліотекарі із задоволенням прочитали поезії  Кобзаря, актуальні сьогодні, як ніколи. У віртуальному просторі прозвучали вірші «І золотої, й дорогої…», «Не нарікаю я на Бога…», «Мені однаково, чи буду…», «Невесело на світі жить…», навіть рядки  у перекладі англійською мовою.

    Флешмоб «Кобзар єднає Україну!» транслювався онлайн на громадському медіа каналі TV Union, подивитися запис можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=MgmBgE0hbss

Book Slam «Я прочитав і вам раджу», на який запросили учнів ліцею Херсонської обласної ради, розпочався ще на ганку бібліотеки, де молодь зустрічали працівники книгозбірні в амплуа книжкових фей.

Розділивши ліцеїстів на три команди, вони запропонували їм в ігровій формі прорекламувати  знайому всім книжку так, щоб у присутніх виникло бажання її прочитати. Мова йшла про неперевершений шедевр детективного жанру «Оповідання про Шерлока Холмса» Артура Конан Дойла.

Старшокласники поставились до завдання з натхненням  і продемонстрували справжній артистизм та креативність, представивши театралізовані мініатюри, анекдоти і навіть експромтом створені вірші. Кожна команда активно використовувала набір аксесуарів та головний атрибут заходу – книгу Артура Конан Дойла.  Виступи  перемежалися цікавими фактами  про автора та його героя, а також переглядом відеороликів  з найкращих екранізацій.

Вердикт журі із вчителів і бібліотекарів був одноголосним: всі команди впорались із завданням, навіть дорослі відчули нестримний потяг перечитати «Оповідання про Шерлока Холмса». Тому солодку нагороду отримали не тільки переможці, а й всі учасники заходу.

Цього дня працівники абонемента підготували для читачів книжкову виставку-імператив «Кидай мишку – бери книжку!».  Значення слова «імператив» в філософії – безумовне моральне веління, тож бібліотекарі намагалися донести до молоді думку, що паперова книга знову в моді і моральний обов’язок кожного дбати про підвищення свого культурного рівня.

Розділи виставки «Читання в спеку», «Читання в дощову погоду» та «Книжкове безсоння», оздоблені 3D-аплікаціями з паперу та різними аксесуарами, наочно доводять – дощ, спека або поганий настрій – це не привід сумувати, а лише привід завітати в бібліотеку. А завітавши – поринути з головою у світ пригод, романтики, фантазії, що оживає на сторінках книжок.

І як би скептично ми не ставилися до результатів досліджень британських учених, варто взяти до уваги, що на їхню думку читання має таку ж користь для здоров'я, як і спорт. Виявляється, коли ми читаємо, розвивається наш інтелект і покращується фізичний та психічний стан. Науковці стверджують, що лише 6 хвилин читання на день значно знижують рівень стресу, а людський мозок стимулює ті почуття, які відчувають і проживають герої книг. До речі, цього не можна сказати про перегляд телевізора і комп’ютерні ігри. Тож завітайте в нашу книгозбірню та покращіть своє здоров’я і настрій!


X