календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Тиждень молодіжної книги: бібліоніч «Пригоди навколо книги»

25.04.2013

Нарешті настав той день, до якого ми стільки готувалися!

Близько сьомої вечора біля бібліотеки зазвучала весела музика із кінофільму «12 стільців»  та почали прибувати гості.

Урочисте відкриття проходило на ганку, де присутні дізналися про мету зустрічі, познайомилися з героями, які проведуть з ними вечір, а саме: великий комбінатор власною персоною, чарівний Кіса Воробьянінов, загадковий отець Федір, таємничий архіваріус Коробєйніков, «полум’яна жінка, мрія поета» – мадам Грицацуєва, давня кохана Кіси Олена Станіславівна, гламурна Елочка та студентка-вегетаріанка Лізонька. Найбільший щасливчик із гостей угадав номер стільця у конкурсі «Пошук скарбів Остапа Бендера» і отримав подарунок – книгу Ільфа і Петрова «12 стільців».

   

 Після цього присутні були поділені на команди та вирушили у літературний квест «Слідами великого комбінатора». Команди завітали до архіваріуса за ордерами на стільці, з гідністю минули імпровізований Провал, відвідали салон Олени Станіславівни, де відбувалося ворожіння на картах, побували на шаховому турнірі та курсах французької мови, а одна з команд малювала «сіяча» у повний зріст на старих шпалерах.

   

За правилами квесту за вірні відповіді команди отримували цукерочки і команда, що отримала найбільше цукерок, стала переможцем. Суперфінал допоміг виявити і найактивнішого квестера, який теж отримав приз. Учасники приємно  здивували бібліотекарів досконалим знанням тексту та цитуванням твору. По закінченні квесту гості ще довго фотографувались з героями.

   

 Далі бібліоніч продовжилася на «Авантюрній зустрічі» в молодіжній літературній кав’ярні «ЛітTERRA» і кіномайданчику «12 стільців».

Завсідникам кав’ярні запропонували відеоанотацію «Книжка до кави», присвячену образам авантюристів у світовій літературі і кіно. Окрім Остапа Бендера згадали героїв комедій Шекспіра, «Тітоньку Чарлі» Брендона Томаса і Федота-стрільця Леоніда Філатова. Літтеріанці і самі виявили неабиякі артистичні таланти у конкурсах на звання найкращої Еллочки та найкращого Остапа.

Своїм шармом і знанням «першоджерела» - роману «Дванадцять стільців» всіх буквально затьмарив художник Олександр Тепляков. Він же успішно провів благодійний аукціон, на якому почали збирати кошти на користь «бідних бездомних віршів» - тобто на видання альманаху «ЛітTERRA».

Чудовий музичний подарунок завсідникам кав’ярні зробив інструментальний дует «Дежавю». Марія Суслова і Катерина Петрова теж підтримали тему «Дванадцяти стільців» - спеціально для цієї зустрічі підготували і зіграли попурі мелодій із однойменного кінофільму.

Гостей «ЛітTERRA»  захопила ідея бібліоночі – напередодні вони уважно читали роман, переглядали екранізації і навіть прийшли до бібліотеки в костюмах тієї епохи.

Кіномайданчик «12 стільців» зібрав представників херсонських бібліотек, читачів та друзів і був присвячений новій формі популяризації читання – буктрейлерам.

На початку зустрічі познайомилися з передісторією буктрейлерів. Показ почали з відео-роликів, створених нашою бібліотекою на роман українських письменників-фантастів Марини та Сергія Дяченків "Vita Nostra", роман англійської письменниці та  сценариста Софі Кінселли «Дівчина і привид» та на музичну енциклопедію «Музыка наших дней». Наступними були відео-ролики бібліотек Херсонської ЦБС, які працюють з молоддю, а саме: юнацького відділу центральної бібліотеки ім. Лесі Українки  на роман С.Майєр «Сутінки», бібліотеки №3 на роман Ірен Роздобудько «Дві хвилини правди» та   бібліотеки №23  на роман Люко Дашвар «Рай. Центр».

Вразив буктрейлер переможниці міського конкурсу відео-проектів «CD и читай!», володарки «Херсонського Оскара», учениці 11 класу ліцею журналістики, бізнесу і права Фергани Астанової на роман Марка Леві «Де ти». Фергана розповіла про ідею створення свого відео, поділилася враженнями про нагородження та планами на майбутнє.

У легкій невимушеній атмосфері вечірнього чаювання відбулося обговорення буктрейлерів, обмін думками щодо створення відео-роликів та їх представлення у веб-просторі.

Цікаво було почути поради щодо створення відео-роликів про книги від організатора арт-групи Режиссер.org Леоніда Єжурова. В ході спілкування народжувалися ідеї стосовно нових буктрейлерів для участі у Всеукраїнському конкурсі «Оживають герої на екрані у рекламі». Насамкінець учасники кіномайданчика висловили побажання збиратися якомога частіше для обміну досвідом та генерації нових креативних ідей.

Знайшла відгук у справжніх любителів книг та читання і ідея буккроссингу. Багато хто з учасників бібліоночі принесли свої улюблені книжки і взяли почитати інші. Протягом вечора гості змогли поділитися своїми літературними уподобаннями у бліц-опитуванні «А що ти читаєш на ніч?».

Безперечно, смаки дуже різноманітні: від Біблії до енциклопедичних видань і розважальних журналів. Назвали також «Дванадцять стільців» Ільфа і Петрова (мабуть,  готувалися до бібліоночі), поезію Марини Цвєтаєвої і Сергія Єсеніна, різноманітні романи сучасних українських та світових авторів, детективи Ірен Роздобудько та п’єси Ірвіна Шоу.

 

Бібліоніч «Пригоди навколо книги» залишила незабутні враження і надихнула бібліотекарів та читачів на проведення таких зустрічей у майбутньому.

 


X